Dlaczego nie chudnę mimo diety ?

montaż anteny satelitarnej

Ograniczenie kaloryczności posiłków połączone z aktywnością fizyczną musi dać rezultat w postaci ubytku masy ciała.

Czasem zdarza się jednak, że pomimo wysiłków  waga ani drgnie. Skutek taki, że frustrowana rezygnujesz z odchudzania.

Uważaj jednak – fakt, że nie chudniesz, może być powodem do zmartwień, a nie złości. Na początku odchudzania waga zazwyczaj szybko się zmniejsza, bo tracimy wtedy przede wszystkim wodę. Później możesz mieć natomiast wrażenie, że nie ma żadnych postępów. To właśnie wtedy najwięcej osób rezygnuje z odchudzania.

BłądSpalanie tkanki tłuszczowej jest zdecydowanie wolniejsze, ale kontynuując stosowanie diety i nie porzucając treningów, efekty z pewnością się pojawią.

 

 

Negatywne nastawienie

Jeżeli na prawdę zależy Ci na zrzuceniu wagi, musisz uwierzyć, że uda Ci się ten cel osiągnąć! Nie ma chyba nic gorszego, niż negatywne podejście do zadania, które zamierasz zrealizować. W tym przypadku nie będziesz potrafiła się odpowiednio zmotywować, a brak wiary w sukces spowoduje, że zaczniesz zaniedbywać swoje dietetyczne postanowienia, aż w końcu o nich całkowicie zapomnisz. Pamiętaj – “to, co wysyłamy w swoich myślach w świat, powraca do nas”.

 

Miesiączka

To naturalne, że przy zbliżającej się miesiączce dochodzi do wzrostów masy ciała. Możesz czuć się wtedy ociężała, obolała, wrażliwa na dotyk. Za ten stan rzeczy odpowiadają hormony. Może dochodzić do zatrzymywania wody w organizmie. Efektem tego jest wzrost masy ciała nawet o kilka kilogramów. Jeśli wytrwasz i nie złamiesz się, to po kilku dniach wszystkowróci do normy. Bez dodatkowych przekąsek masa ciała się unormuje i wróci do poprzedniego stanu. Ważna tutaj jest kilkudniowa cierpliwość. Nie daj się „chodzącym” za tobą przekąskom, a za parę dni będziesz się cieszyć niższą masą ciała.



Leki

A może zażywasz jakieś lekarstwa? Niektóre leki mogą sprzyjać pobudzaniu apetytu. Może to się zdarzyć np.: u osób leczących depresję lub schizofrenię. Do leków, które mogą sprzyjać przybieraniu na wadze należą: kortykosteroidy, a także niektóre leki psychotropowe. Przeczytaj ulotkę leku i dowiedz się więcej. Nawet jeśli znajdziesz na ulotce wspomniane przeze mnie nazwy nie wolno Ci zarzucać leczenia. Zdrowie jest najważniejsze. Możesz skonsultować się z lekarzem i zapytać czy są możliwości leczenia innymi pigułkami, które nie mają tego działania.



Jedzenie bezpośrednio przed snem  

Często spekulowano, że zasada ta jest mitem. Tymczasem jest ona faktem. Spożywanie posiłku na 3 godziny przed snem spowoduje, że organizm, który wieczorem powinien odpoczywać, zacznie pracować ciężej. Powodem jest fakt, że w nocy znacznie zwalnia metabolizm. Obciążony żołądek będzie musiał uporać się z zaserwowanymi mu kaloriami, a to czego nie zdąży przetrawić odłoży się w organizmie, w postaci dodatkowych kilogramów.



Pomijanie posiłków

Pamiętaj, że śniadanie to najważniejsza część dziennego posiłku. Jedząc porządne śniadanie dostarczysz swojemu organizmowi energię na cały dzień, ograniczając w ten sposób apetyt. Udowodnione zostało, że osoby jedzące posiłek na śniadanie mają mniejsze problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała, niż te, które śniadania nie jedzą. Czemu tak się dzieje? Śniadanie, nawet obfite powoduje, że uczucie sytości utrzymuje się przez dłuższą część dnia – dlatego nie musimy objadać się batonikami, nie mamy też ochoty na podjadanie. Należy pamiętać, że śniadanie powinno stanowić 40% udziału kalorycznego w całodziennym odżywianiu!



Niekonsekwencja w odchudzaniu

Nierzadko zdarza się, że nie możemy schudnąć z własnej winy, przez błędy, które popełniamy, mimo że nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy. Przykładowo: przez cały dzień jesz jak wróbelek, ale przed snem fundujesz sobie solidną kolację, przekonana, że skoro wcześniej prawie niczego nie tknęłaś, teraz możesz się najeść. Inne przykłady: niby jesteś na diecie, ale ciągle podjadasz, stosujesz produkty z ukrytym cukrem albo utajone bomby kaloryczne takie jak majonez, jedzenie „light”, które często zawiera więcej kalorii od normalnej żywności itp.Odchudzanie nie może na tym polegać. Najlepsze efekty daje trwała zmiana nawyków żywieniowych, unikanie bomb kalorycznych i stosowanie zdrowej diety. Poza tym naprzemienne odmawianie sobie jedzenia i objadanie się bardzo spowalnia metabolizm, co również nie prowadzi do deficytu wagi.



Dużo ćwiczysz ?- efekty odchudzania mierz, a nie waż

Biegasz, trenujesz w domu, chodzisz na siłownię, tańczysz, a mimo to wskaźnik wagi nie drgnął ani o milimetr? Możesz się zdziwić, ale to normalne, bo… mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa. Kiedy zatem budujesz masę mięśniową, spalasz tłuszcz – masa ciała nie zmienia się, a mimo to twoje ciało zyskuje smukły kształt, stajesz się jędrna i wysportowana. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje wysiłki nie idą na marne, efekty odchudzania mierz, a nie waż. Powinnaś zauważyć różnicę w obwodzie, nawet jeżeli twoja waga nie spadła.Same ćwiczenia aerobowe. Dzięki nim polepsza się kondycja i podnosi wydolność organizmu, ale by schudnąć, potrzebne są też ćwiczenia siłowe.



Stres

Stres, który dawniej był sygnałem dla ciała na zagrożenie, dzisiaj towarzyszy nam często bez ustanku. Pod względem fizjologicznym obserwuje się wtedy podniesienie poziomu cukru we krwi oraz jednocześnie wzrost ilości insuliny. Często pojawiająca się reakcja jest przyczyną cukrzycy oraz skutkuje nieprawidłową pracą nerek i układu krążenia. Duży stres zwiększa również produkcję kortyzolu, hormonu, który sprzyja odkładaniu nadmiernych kilogramów w postaci tłuszczu, jak również zwiększa apetyt. Ponadto hormon ten zwiększa ochotę na łatwe źródła energii: fast foody i słodycze, trudno się skupić na czym innym i nie ulec pokusie zjedzenia czegoś niezdrowego.



Ukryte kalorie

Często tyjesz, bo jesz i pijesz nie to, co trzeba. Niekiedy nie zdając sobie po prostu sprawy z dużej kaloryczności określonych dań. Przykładowo alkohol: jest jedną z najczęstszych dietetycznych pułapek. Jednak oczywiście nie tylko on. Na drugim miejscu wymienia się kolorowe gazowane napoje, na przykład colę, która ma 100 kcal w jednej szklance (dla porównania cola light tylko 1 kcal). Dodatkowych kalorii dostarczają również kawy smakowe, które często są po prostu podawane z bardzo słodkimi sosami i syropami. Powodem tycia mogą być też jedzone w zbyt dużych ilościach suszone owoce, które w 100 gramach mają aż 300 kcal. Nie warto co prawda odmawiać sobie tej przyjemności, ale dobrze ją dawkować poprzez jedzenie małych porcji.Kaloryczność zwiększają też dodatki: na przykład śmietanka i zasmażka do zupy, które mogą podnieść ich kaloryczność nawet o 300 kcal! Owoce jedzone po godzinie 18,00.



Brak kontroli menu

A może jednak nie do końca przestrzegasz zaleceń? Czasem wpadnie dodatkowy pączek, drożdżówka, cukierek, lody. W ciągu tygodnia trochę się tego uzbiera, jednak ty tłumaczysz sobie, że to tylko jeden, więc na pewno nie odbije się na efektywności diety. Sporządź sobie listę  z tym co jesz.  Najlepiej spisuj codziennie każdy posiłek, przekąskę oraz spożywane napoje. Na koniec dnia czy tygodnia, podsumuj spożyte ilości kalorii. Często oczy jedzą więcej niż myślimy.



Za mało wody w diecie

Osoby stosujące dietę, powinny pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości wody. Organizm, który nie ma dostarczanej odpowiedniej ilości wody, będzie pobudzony i skupi się na aktywizowaniu naszego ośrodka głodu. Dlatego tak ważne jest, by nie tylko w trakcie diety pić duże ilości wody, najlepiej około dwóch litrów dziennie.



Za krótko śpisz

Możesz się zdziwić, ale na efektywne odchudzanie wpływa także odpowiednia dawka snu. Potwierdziły to badania naukowe. Dr Kristen Knutson z University of Chicago dowiodła, że sen krótszy niż sześć godzin na dobę może rozregulować apetyt i sprawić, że przybędzie nam kilogramów. Dzieje się tak, ponieważ zbyt krótki sen zaburza wydzielanie greliny i leptyny, co z kolei zwiększa łaknienie i zaburza odczuwanie sytości. W rezultacie niewyspana osoba je więcej i mniej się rusza.To nie wszystko. Udowodniono również, że zbyt krótki odpoczynek w nocy zwiększa ochotę na tłuste jedzenie oraz kaloryczne przekąski. Poza tym przez niedostateczny sen wydziela się kortyzol, czyli hormon stresu, co również ma wpływ na przemianę materii, łaknienie, a w efekcie na wagę. Jeśli zatem chcesz, by dieta i ruch przyniosły rezultat, śpij 7-9 godzin na dobę.



Zaburzenia hormonalne

Czasem za trudności ze zbiciem wagi odpowiadają problemy z hormonami. Na przemianę materii wpływają problemy z tarczycą. Jeśli hormonów wydzielanych przez ten gruczoł jest zbyt mało, różne funkcje organizmu mogą być spowolnione – w tym również metabolizm. Przy niedoczynności tarczycy waga może wzrosnąć, dlatego szczególnie ważne jest przestrzeganie niskokalorycznej diety. Aby sprawdzić, czy problem dotyczy ciebie, zrób sobie badania na poziom hormonów wydzielanych przez tarczycę.Problemy z wagą i nieskuteczność diety mogą też być związane z zespołem policystycznych jajników (PCOS), najczęstszym zaburzeniem kobiet w wieku rozrodczym.Choroba rozwija się, gdy jajniki stymulowane są przez nadmierne ilości męskich hormonów (androgenów), w szczególności testosteronu, oraz przez nadmierne uwalnianie hormonu luteinizującego (LH) albo wysoki poziom insuliny we krwi (hiperinsulinemia) u tych kobiet, których jajniki są czułe na ten bodziec. Kobiety z policystycznymi jajnikami często są otyłe. Jest to nie tylko objaw świadczący o tej przypadłości, ale sprzyja też rozwojowi innych chorób występujących przy PCOS. Jeśli bierzesz tabletki antykoncepcyjne, w nich też może leżeć przyczyna. Niektóre preparaty mogą powodować problemy z metabolizmem, a w efekcie tycie. Dodatkowe kilogramy mogą także pochodzić z wody nagromadzonej w organizmie, co jest związane ze stosowaniem terapii hormonalnej. Źle dobrane pigułki mogą pobudzać łaknienie i utrudniać walkę z niechcianymi kilogramami.



W ogóle nie jesz

Niestety – tak to nie działa. Żeby schudnąć, trzeba jeść. Jeżeli nie będziesz jadła, początkowo, owszem, waga spadnie (głównie za sprawą ubytku wody), ale potem twój metabolizm siądzie i przestaniesz chudnąć.

 

* Wybierz dietę Herbalife

Dieta Herbalife, pozwoli osiągnąć Ci satysfakcjonujące wyniki w procesie odchudzania, trwale zmieniając złe nawyki żywieniowe, przywracając wiarę w poprawę swojej sylwetki. Dieta Herbalife, to zbilansowany sposób odżywiania, dzięki któremu organizm funkcjonuje sprawnie, zdrowo, bez uczucia głodu i poddenerwowania. Dostarcza naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, ogromną dawkę energii w walce z nadwagą, a także poprawia koncentrację i orzeźwia ciało. Jeżeli naprawdę zależy Ci na zrzuceniu wagi, musisz uwierzyć, że uda Ci się ten cel osiągnąć!

Treść zamieszczona Informacyjnie
Zapraszamy do Źródła papilot.pl

http://www.papilot.pl/odchudzanie/24239/5/Dlaczego-nie-chudniesz-pomimo-diety-i-ruchu.html#galleryimage

Posty powiązane